کشت بافت

گل کشت بافت

بوته پیوندی رز(پایه پیوندی رز)

رز ایران اولین تولید کننده رسمی پایه پیوندی رز در ایران با تنوع کامل از انواع رزهای شاخه بریده می باشد

،بوته های رز پیوندی توسط شرکت رز ایران تماما بر روی پایه نسترن تولید می شوند به طوری که عمل پیوند و ریشه دوانی در یک مرحله و در کوتاه ترین زمان میسر است.

این روش تکنولوژی ابداعی هلندی ها می باشد و تولید کنندگان رزهای شاخه بریده مجبور به خرید بوته هایی که معمولا تولید کشور کنیا با نام هلندی می باشد با قیمت هایی بین 12 تا 15 هزار تومان بدون هیچ گارانتی معتبری می باشند.

 

 رز ایران یاسوج با بکارگیری نیرو های مجرب و متخصص و  انجام سالها تحقیقات و پژوهش توانست پایه پیوندی را با هزینه ای معادل نصف بوته های وارداتی و با گارانتی معتبر تولید و در اختیار تولید کنندگان گل رز شاخه بریده قرار دهد.

 

بوته های پیوندی نسبت به قلمه ساده  دارای مزایای زیر می باشد:

1-مقاومت بیشتر نسبت به تنش های دمایی.

2-مقاومت بیشتر نسبت به تنش های PH وCE

3-توسعه ریشه ای وسیع و سریع تر

4-افزایش عملکرد بوته تا % 30

5-افزایش مدت عمر بوته تا % 40

 

 

 

پایه مخصوص شیاردار جهت زهکشی

  

بستر های یونولیتی بر روی این پایه های مخصوص که دارای شیارهایی جهت زهکشی آسان و سریع می باشد قرار می گیرند.

 

 

قلمه رز هلندی (پایه رز قلمه ای)

قلمه رزهای شاخه بریده

بسياري از ارقام رز به دليل داشتن خصوصياتي همچون زيبائي، دوام، فرم گل و شاخساره براي استفاده بعنوان گل شاخه بريده مناسبند. گلهاي شاخه بريده رز به دليل زيبائي و تنوع سالهاست كه در صدر تجارت جهاني گل و گياه قرار دارد و شايد گلفروشي را در جهان پيدا نكنيد كه در ميان گلهاي فروشي خود گل رز را نداشته باشد.

یکی از روشهای معمول برای تکثیر گل رز، قلمه زدن و قرار دادن قلمه در بستر مناسب به منظور ریشهزایی است. استفاده از قلمه ساقه یکی از راه‌های متداول تکثیر رزها است و این کار معمولا به عنوان ریشه زایی گیاه و یا رشد دادن قلمه ها شناخته می شود.

رز ایران به صورت انبوه در انواع شاخه ها تولید قلمه می کند.